Telemarketer – osoba po drugiej stronie słuchawki

Niezapisany, często charakterystyczny numer telefonu dzwoniący zazwyczaj o dziwnej porze – to może być tylko on – telemarketer. Często niepożądane przez nas telefony, poprzez które chcą nam wcisnąć jakiś produkt, dodatkową usługę albo namówić nas na jakieś pokazowe spotkanie. Raczej grzecznie (a może nie?) odmawiamy już na samym początku i rezygnujemy z dalszego ciągu rozmowy.

Nigdy nie zastanawiamy się nad tym, kto w zasadzie znajduje się po drugiej stronie słuchawki. Że to przecież jego praca. Która wbrew powszechnemu przekonaniu wcale nie jest taka zła.

O co chodzi z tym dzwonieniem?

Telemarketing to wciąż jedna z przodujących gałęzi sprzedaży bezpośredniej. Polega na telefonicznym kontakcie z potencjalnym klientem z udostępnionej przez pracodawcę bazy, któremu oferuje się zazwyczaj produkt, czy usługę. Osoba pracująca na stanowisku telemarketera musi bardzo dobrze znać reklamowaną ofertę, na bieżąco ustalać oczekiwania odbiorcy oraz tworzyć bazę teleadresową. Ponadto powinna być odporna na stres, nie posiadać wad wymowy, umieć posługiwać się komputerem oraz przestrzegać wymogów firmy, czyli chociażby posługiwać się skryptem – bo rozmowy są kontrolowane przez managerów.

Najczęściej, telemarketer pracuje w tzw. call center. Oznacza to typowe open space z wieloma boksami, z których wykonuje się połączenia. Jeśli nie przekonuje Cię aspekt dzwonienia z zatłoczonego miejsca, to także nie problem. Powoli na rynek wkraczają specjalne budki akustyczne, które służą jako stanowisko pracy dla osób takich jak telemarketer. Dzięki nim można komfortowo wykonywać swoje obowiązki w pracy.

Praca dla każdego

Każdy może spróbować swoich sił jako telemarketer. Nawet jeśli nie masz doświadczenia w sprzedaży, wszystkiego Cię nauczą. Ponadto otrzymujesz elastyczny grafik, a więc pracujesz kiedy i ile chcesz. Każdy ma szansę awansu, a dzięki ciągłemu dzwonieniu, rozwijasz swoje zdolności interpersonalne. To praca idealna zarówno na start, ale także dla pozostałych osób, niezależnie, czy szukasz czegoś na chwilę, czy na dłużej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *