Branża jachtowa w Polsce

W ostatnich latach nastąpił znaczny postęp Polski w obrębie wielu branż. Nasze PKB rośnie i coraz większa część świata musi liczyć się z naszymi wpływami. Branżą w której nasz kraj prezentuje się najlepiej jest dość zaskakująca, jest nią jedna z gałęzi przemysłu towarów luksusowych, uściślając chodzi o produkcję jachtów. Kto by się tego spodziewał! Powiedzieć że produkcja jachtów w Polsce jest duża to mało powiedziane. Jest ona po prostu ogromna. Eksport jachtów w Unii Europejskiej zajmuje ponad połowę całkowitej wartości eksportu tego luksusowego towaru w UE, bo wynosi 60%! Inne kraje Europy nie mają nawet szans w konkurowaniu z Polskimi jachtami.

Nasze jachty cechują się wykorzystaniem w ich produkcji materiałów najwyższej jakości oraz najnowocześniejszych procesów produkcyjnych co w połączeniu daje nam piękny, wielofunkcyjny jacht którego nie pokonają lekkie problemy pogodowe. Specjalizujemy się w produkcji jachtów motorowych, czyli takich które osiągają do 9 metrów długości. W produkcji tego typu jachtów zajmujemy pierwsze miejsce w Europie oraz drugie miejsce na świecie zaraz po największym mocarstwem świata, Stanami Zjednoczonymi. 

Naszym głównym klientem w eksporcie jachtów jest Norwegia. Zaraz za Norwegią plasuje się eksport Niemczech, Francji oraz Stanom Zjednoczonym. Kraje te rocznie wydają na nasze jachty dziesiątki milionów euro. Sami Polacy kupują jedynie 5% wyprodukowanych przez nas jachtów rocznie, z czego wynika że 95% produkcji trafia na eksport. Wynika to z małej liczby osób bogatych w Polsce, a tylko taką grupę osób stać na taki luksusowy produkt . Mimo to popyt na jachty wzrasta z roku na rok zarówno w Polsce jak i za granicą. Spowodowane jest to wzrostem popularności jachtów oraz wzrostem zarobków potencjalnych klientów którzy byli zainteresowani kupnem, jednak nie było ich stać

Za granicą naszego pięknego kraju polskie jachty motorowe są uważane za tak doskonałe że zagraniczne firmy produkcyjne wzorują się na nich. Polska jest wyznacznikiem trendów w tej branży. Prostym przykładem jest zabieg opuszczenia burty w produkowanych jachtach przez Polskie firmy. Po tym wydarzeniu większość światowych producentów jachtów postanowiła produkować je również z opuszczoną burtą. Jeśli jest coś co Polska robi najlepiej to jest to właśnie produkcja jachtów motorowych.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *